WSPARCIE

Wsparcie finansowe rodzin

Pomóż rodzinie takiej jak ta

Mikroprzedsiębiorstwo

Johnny razem z żoną, dwójką dzieci i matką, mieszkają w wynajętym domu w dzielnicy As-Sulajmanijja w Aleppo. Jego matka zmaga się z problemami zdrowotnymi, ma problemy z sercem i cukrzycę. Aby powiązać koniec z końcem Johnny imał się różnych zajęć. W 2015 roku porzucił jubilerstwo, na które w wojennej rzeczywistości nie było zapotrzebowania. Zdecydował się kupić taksówkę. Po niedługim czasie ją sprzedał, gdyż często brakowało paliwa na rynku, a jego sytuacja finansowa się pogarszała. Następnie zatrudnił się w warsztacie krawieckim. Ze względu na zmianę warunków, dziś zawód taksówkarza mógłby zagwarantować jego rodzinie stabilną sytuację, więc Johnny ponownie chce wozić klientów.

Johnny razem z żoną, dwójką dzieci i matką, mieszkają w wynajętym domu w dzielnicy As-Sulajmanijja w Aleppo. Jego matka zmaga się z problemami zdrowotnymi, ma problemy z sercem i cukrzycę. Aby powiązać koniec z końcem Johnny imał się różnych zajęć. W 2015 roku porzucił jubilerstwo, na które w wojennej rzeczywistości nie ... (Więcej)

Zakup taksówki

Brakująca kwota: 14850zł

10%

INFORMACJA O PROGRAMIE

Program Rodzina Rodzinie jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację rodzin poszkodowanych w konfliktach zbrojnych.

0

LATA ISTNIENIA

0

RODZIN

OBJĘTYCH POMOCĄ

0 tys.

DARCZYŃCÓW

PONAD

0 mln zł

PRZEKAZANYCH RODZINOM

SPOT TELEWIZYJNY

AKTUALNOŚCI

Syria

„4 PAŹDZIERNIKA 2012 ROKU O 23:00” – HISTORIA BERTA I JEGO RODZICÓW

Sylwia Hazboun / 2 grudnia 2019

19-letni Bert mieszka w dzielnicy al-Maydan w Aleppo razem ze swoimi rodzicami – ojcem Krikorem i mamą Sonik. Są jedną

Syria

CIEKAWY ZWYCZAJ WŚRÓD ARABSKICH CHRZEŚCIJAN

Sylwia Hazboun /

Zwyczaje chrześcijan Bliskiego Wschodu pod wieloma względami przypominają nasze polskie zwyczaje. Istnieją jednak również tradycje nieznane chrześcijanom Bliskiego Wschodu (np.

Syria

POTRZEBUJEMY POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA – HISTORIA ALANA

Sylwia Hazboun /

Dzięki takim osobom jak Alan, który jest wolontariuszem w Aleppo, program Rodzina Rodzinie dociera do osób najbardziej potrzebujących. Alan (54 l.)

Często zadawane pytania

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli po zapoznaniu się z odpowiedziami masz jeszcze wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

Program polega na bezpośredniej pomocy rodzinom z krajów ogarniętych wojną lub konfliktem poprzez jednorazowe lub comiesięczne wsparcie finansowe.

* Wprowadzenie patronatu 12-miesięcznego zamiast 6-miesięcznego * Udostępnienie opisu konkretnej rodziny do wsparcia dopiero po wypełnieniu deklaracji (wyświetlane opisy są przykładowe)
* Wprowadzenie możliwości wsparcia rodzin ze Strefy Gazy
* Możliwość udostępnienia adresu pocztowego celem realizacji wysyłki materiałów dla Darczyńców
* Nowy Regulamin programu – dostosowany do obecnych wymogów prawnych

* Ze względu na wprowadzenie do programu rodzin ze Strefy Gazy oraz zmian, jakie pragniemy wprowadzić w realizacji programu w Syrii, odchodzimy od systemu patronatów całościowych i częściowych na łączną kwotę 510 zł.
* Po trzech latach od początku programu sytuacja w Syrii zmieniła się. Dziś równowartość 510 zł to tyle, ile Syryjczycy zarobiliby, gdyby znaleźli pracę. Pragniemy obniżyć kwoty otrzymywane przez rodziny na miejscu, by nie zniechęcać rodzin do poszukiwania zatrudnienia. Ponadto obniżając kwotę na rodzinę jesteśmy w stanie dotrzeć do większej liczby rodzin.
* Obecnie nadal możesz być patronem wybranej rodziny. Po zaznaczeniu odpowiedniego pola w deklaracji system przypisze Tobie rodzinę aktualnie czekającą na wsparcie. Możesz także regularnie wspierać pulę ogólną programu – przeznaczoną dla rodzin nie mających obecnie patrona.

* Jeśli zaznaczysz w deklaracji, że chcesz wspierać konkretną rodzinę (a nie pulę ogólną Programu), system przypisze automatycznie Twoją deklarację do rodziny, która aktualnie czeka na wsparcie. Otrzymasz informację o tej rodzinie drogą mailową lub pocztą (w zależności od opcji wybranej przez Ciebie).

* Możesz zaangażować się przekazując jednorazową wpłatę lub deklarując pomoc comiesięczną przez okres roku
* Wspierając jednorazowo lub cyklicznie możesz przekazać kwotę sugerowaną w deklaracji (50 zł / 180 zł / 490 zł) lub kwotę wybraną przez siebie
* Możesz przekazać swoją darowiznę na ogólną pulę wsparcia rodzin w programie (Gest Solidarności) lub wybierając opcję „Rodzina” – wówczas system automatycznie do Twojej deklaracji przypisze konkretną rodzinę obecnie czekającą na wsparcie i dostaniesz informację na jej temat mailowo lub drogą pocztową

* Ze względu na zaostrzone przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, musieliśmy zrezygnować z publikacji na stronie internetowej wszystkich opisów wspieranych rodzin.
* Jeśli jednak wybierzesz opcję wsparcia konkretnej rodziny, otrzymasz jej opis po wypełnieniu deklaracji drogą mailową lub pocztą tradycyjną (w zależności od danych podanych przez Ciebie w deklaracji).

* Naborem rodzin do programu zajmują się nasi lokalni partnerzy – parafie i organizacje chrześcijańskie w Aleppo oraz Caritas Jerozolima dla rodzin w Strefie Gazy.
* Rodziny wybierane są na podstawie kryteriów ustalonych przez Caritas Polska.
* Rodziny korzystające z programu w Aleppo są w większości chrześcijańskie (niewielki odsetek rodzin muzułmańskich). W Strefie Gazy natomiast wspieramy kilkadziesiąt rodzin muzułmańskich i kilkadziesiąt chrześcijańskich.

* Wraz z rozpoczęciem czwartego roku trwania programu oraz wprowadzeniem rodzin ze Strefy Gazy, zmieniliśmy system przypisywania kwot rodzinom. Przede wszystkim wprowadzono progi dla rodzin – nie wszystkie rodziny otrzymują wsparcie w tej samej wysokości. Wysokość wsparcia zależy od kraju, w którym mieszkają (Syria, Strefa Gazy, w przyszłości inne), ilości osób w rodzinie, występowania problemów zdrowotnych. Kwoty te wahają się od 100 – 500 zł miesięcznie na rodzinę. Innymi słowy, rodzina będzie otrzymywać miesięcznie kwotę ustaloną wcześniej przez partnerów, a Twoja deklaracja zostanie przypisana do rodziny aktualnie czekającej na wsparcie.
* Każda rodzina wprowadzona przez nas do systemu ma ustawiony określony próg – kwotę, jaką chcemy na daną rodzinę uzbierać. Kiedy wypełniasz deklarację, system automatycznie przypisuje ją do rodziny aktualnie czekającej na wsparcie.
* Jeśli Twoja deklaracja domknie pulę na jedną lub więcej rodzin – otrzymasz informacje o wszystkich tych rodzinach i będziesz ich jedynym patronem.

* Nasi partnerzy udostępniają nam listy beneficjentów oraz podstawowe dane na ich temat (imiona, ilość członków rodziny, sytuacja życiowa, problemy zdrowotne). Na podstawie tych danych automatycznie przydzielamy potrzebujące rodziny do darczyńców, którzy mogą po wypełnieniu deklaracji poznać opis rodziny, której pomagają. Od ponad 3 lat pomoc każdego miesiąca odbiera kilka tysięcy rodzin, a wiele z nich jest wspieranych przez więcej niż jednego patrona. To z tego względu nie jesteśmy w stanie skontaktować potrzebujących rodzin z ich patronami.
* Otrzymujemy jednak dokładne opisy i zdjęcia wybranych rodzin. Udostępniamy je następnie w Newsletterze, na stronach internetowych i w innych publikacjach. Możesz zapoznać się z historiami wybranych rodzin tutaj: klik.

* Po wypełnieniu deklaracji otrzymasz dane do przelewu, a jeśli wybrałeś wsparcie konkretnej rodziny, również jej opis. Dokonaj wpłat przelewem tradycyjnym lub przekazem pocztowym podając dane, które Ci udostępnimy.
* Niebawem uruchomimy również wsparcie poprzez program Przelewy24.

* Jeśli podałeś w deklaracji wyłącznie adres email, będziemy kontaktować się z Tobą co 1-2 miesiące, wysyłając najpierw dane do przelewu, a następnie materiały na temat programu (o ile wyraziłeś zgodę na otrzymywanie Newslettera). Po upływie roku wyślemy wiadomość podsumowującą.
* Jeśli podałeś w deklaracji wyłącznie adres poczty tradycyjnej, wyślemy na niego dane na temat rodziny do wsparcia, po upływie 6 miesięcy wyślemy dodatkowe materiały na temat programu, a po upływie roku mały upominek-podziękowanie za zaangażowanie.
* Jeśli podałeś w deklaracji zarówno adres email, jak i adres poczty tradycyjnej, będziemy kontaktować się z Tobą głównie mailowo (co ok. 1-2 miesiące). Po upływie rocznego zaangażowania wyślemy jednak podziękowanie za zaangażowanie również pocztą tradycyjną.

SYRIA
* Wojna trwa nieprzerwanie od 2011 roku.
* Na północy kraju wciąż toczą się walki. Pozostałe prowincje cierpią ze względu na inne skutki wojny: bezrobocie, niestabilna sytuacja społeczna, wzrost cen.
* 11 milionów osób w Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej.

STREFA GAZY
* Ze względu na blokadę przepływu osób i dóbr, potrzeby humanitarne niezmiennie od wielu lat utrzymują się na wysokim poziomie.
* 97% wody jest niezdatne do spożycia
* Wysokie bezrobocie, niewystarczająca ilość mieszkań
* Utrudniony wjazd i wyjazd ze Strefy Gazy

LOKALNI KOORDYNATORZY

Program Rodzina Rodzinie od samego początku zrzesza tysiące ludzi dobrej woli. Realizacja tak ogromnej inicjatywy wymaga jednak stałego zaangażowania wolontariuszy. Sprawdź, czy nie szukamy właśnie Ciebie!

wolontariat

ZOSTAŃ KOORDYNATOREM LOKALNEJ GRUPY DARCZYŃCÓW

CHCESZ SIĘ ZAANGAŻOWAĆ? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wyślij maila na adres rodzinarodzinie@caritas.org.pl o napisz, że chcesz zostać wolontariuszem lub zadzwoń do nas na numer 797 970 498

RODZINY DZIĘKUJĄ DARCZYŃCOM

Dziękuję Caritas Polska za całą pomoc. Dziękuję polskim rodzinom, za to że przejmują się naszym losem. Otrzymane środki wykorzystuję aby kupić jedzenie, owoce i ubrania dla moich dorastających dzieci, które ciągle potrzebują Waszego wsparcia, gdyż ciągle rosną i ich potrzeby zmieniają

NURIA

Aleppo

Przed wojną mój mąż pracował jako asystent inzyniera budowlanego. Zarabiał wystarczająco dużo, by utrzymać cała rodzinę. Po wybuchu wojny stracił pracę.

SORAB

Aleppo

Dzięki wsparciu dla małych przedsiębiorców, które prowadzi parafia katolicka w Aleppo, kupiłem używaną taksówkę. Wraz z pomocą otrzymywaną w ramachprogramu Rodzina Rodzinie udaje nam się zaspokoić potrzeby 6-osobowej rodziny.

ELIAS I SILVANA

Aleppo

Dziękuję Caritas Polska za całą pomoc. Dziękuję polskim rodzinom, za to że przejmują się naszym losem. Otrzymane środki wykorzystuję aby kupić jedzenie, owoce i ubrania dla moich dorastających dzieci, które ciągle potrzebują Waszego wsparcia, gdyż ciągle rosną i ich potrzeby zmieniają

NURIA

Aleppo

Przed wojną mój mąż pracował jako asystent inzyniera budowlanego. Zarabiał wystarczająco dużo, by utrzymać cała rodzinę. Po wybuchu wojny stracił pracę.

SORAB

Aleppo

Dzięki wsparciu dla małych przedsiębiorców, które prowadzi parafia katolicka w Aleppo, kupiłem używaną taksówkę. Wraz z pomocą otrzymywaną w ramachprogramu Rodzina Rodzinie udaje nam się zaspokoić potrzeby 6-osobowej rodziny.

ELIAS I SILVANA

Aleppo

KONTAKT

NAPISZ DO NAS

[wpforms id="22647" title="false" description="false"]
sms-icon
Wyślij SMS o treści Rodzina
na nr: 72052 (koszt 2,46 z VAT)
konto-icon
Numer konta:
PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Tytuł przelewu:
Rodzina Rodzinie