Irak - walka o normalność

Sytuacja humanitarna w Iraku

Sytuacja w Iraku pozostaje wciąż niestabilna. Skutki konfliktu militarnego nadal wpływają na poziom życia milionów Irakijczyków. Nieprzerwanie trwają konflikty polityczne, bezpieczeństwo jest zakłócane przez działalność lokalnych grup zbrojnych, nadal istnieją silne podziały społeczne, szczególnie widoczna jest dyskryminacja mniejszości chrześcijańskiej.

 

Wsparcie w codziennych potrzebach

Twoje wsparcie finansowe potrzebująca rodzina otrzyma w gotówce podczas comiesięcznych dystrybucji lub otrzyma konkretne narzędzie do wykonywania pracy zarobkowej (samochód dla taksówkarza, maszynę do szycia dla krawcowej).

Z uwagi na różnorodność potrzeb każda z rodzin samodzielnie dysponuje otrzymanym wsparciem gotówkowym. Twoje darowizny przekładają się na konkretne obszary pomocy.

"Jesteśmy zdani na pomoc innych"

rodzina Fadl marzy o powrocie do Sindżaru

Hanan i Jalal Fadl, uciekając z irackiego Sindżaru przed ISIS, znaleźli schronienie w dzikim obozie górskim w Zawita. W swoim domu zostawili wszystko, co mieli – cały dorobek życia. W Zawita mąż Hanan od czasu do czasu podejmuje się dorywczych prac, ale ze względu na chorobę nie zawsze jest to możliwe. Dziewięcioosobowej  rodzinie trudno jest związać koniec z końcem. Inni uchodźcy z obozu dzielą się z Hanan tym, co mają – opałem, jedzeniem i ubraniami. Hanan marzy o powrocie do rodzinnego domu w Sindżarze, ale wie, że z niego już nic nie zostało… 

Program Rodzina Rodzinie adresowany jest do poszkodowanych, którzy w wyniku konfliktów zbrojnych utracili dach nad głową i możliwość pracy zarobkowej. Twoje wsparcie pomaga im przetrwać trudne chwile i odzyskać wiarę w przyszłość.

Caritas Polska współpracująca z nią Fundacja Orla Straż kierują pomoc do chrześcijańskich oraz jezydzkich rodzin zamieszkujących iracki Kurdystan.

Jak możesz pomóc?

Darczyńca indywidualny

Wpłać jednorazową darowiznę lub pomagaj co miesiąc tak długo, jak będziesz mógł. W tym celu wybierz przycisk „Wspomóż indywidualnie” i przejdź do formularza płatności.

Organizacja kościelna

Kliknij zielony przycisk „Wspomóż jako organizacja kościelna” znajdujący się poniżej i zarejestruj organizację, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami wspólnoty możesz wspierać rodziny z Iraku.