O programie

Największy program pomocy humanitarnej w historii Polski

Rodzina Rodzinie to unikalny na skalę światową program wsparcia rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktów zbrojnych i kryzysów humanitarnych na całym świecie realizowany przez Caritas Polska dzięki finansowej pomocy darczyńców.   

Od początku uruchomienia programu w 2016 roku objęliśmy pomocą ponad 10 tysięcy rodzin z Syrii, Strefy Gazy, Iraku, Libanu oraz Ukrainy. Rodzina Rodzinie stała się dla wielu rodzin jedyną iskierką nadziei na lepsze jutro. 

Jaką pomoc otrzymują rodziny?

Wsparcie jest przekazywane rodzinom na dwa sposoby:

Rodzina Rodzinie - początki

Program Rodzina Rodzinie wystartował jesienią 2016 roku jako odpowiedź na dramatyczną sytuację mieszkańców Aleppo w czasie trwającej tam wojny. Oblężone miasto zostało uznane wówczas za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi. Bombardowania niszczyły kolejne dzielnice miasta, brakowało jedzenia, wody i prądu. Mieszkańców ogarniały strach i rozpacz. 

W sercach Polaków rozpaliło się gorące pragnienie wsparcia ofiar wojny. Caritas Polska opracowała pomysł na szybką, prostą i bezpośrednią pomoc potrzebującym rodzinom.  Aktualnie jest to największy program humanitarny w Polsce – do dzisiaj na pomoc potrzebującym zebrano i przekazano ponad 60 mln złotych. 

Jak możesz pomóc?

Darczyńca indywidualny

Wpłać jednorazową darowiznę lub pomagaj co miesiąc tak długo, jak będziesz mógł. W tym celu najpierw wybierz kraj, w którym chcesz wspierać potrzebujące rodziny (klikając czerwony przycisk „Wybierz kraj” znajdujący się poniżej), a następnie przejdź do formularza płatności wybierając opcję „Wspomóż indywidualnie” znajdującą się pod danym krajem.

Organizacja kościelna

Kliknij zielony przycisk „Wspomóż jako organizacja kościelna” znajdujący się poniżej i zarejestruj organizację, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami wspólnoty możesz wspierać rodziny z wybranego kraju.