Strefa Gazy - wieloletni konflikt

Sytuacja humanitarna w Strefie Gazy

Sytuacja w Strefie Gazy pozostaje od wielu lat niestabilna. Skutki wieloletniego konfliktu militarnego z Izraelem wpływają znacząco na poziom życia milionów Palestyńczyków. Nieustające naloty i bombardowania niszczą doszczętnie domy. Każdego dnia widać ogrom ludzkich dramatów. Wśród ofiar często są kobiety i dzieci. Dodatkową trudnością dla mieszkańców jest nałożona w 2007 roku blokada przejść granicznych oraz importu dóbr. Gospodarka tego kraju jest na skraju upadku.

Wsparcie w codziennych potrzebach

Twoje wsparcie finansowe potrzebująca rodzina otrzyma w gotówce ,w lokalnej walucie, podczas comiesięcznych dystrybucji.

Z uwagi na różnorodność potrzeb każda z rodzin samodzielnie dysponuje otrzymanym wsparciem gotówkowym. Twoje darowizny przekładają się na konkretne obszary pomocy.

"Nasza sytuacja jest tragiczna"

Fatma ze Strefy Gazy woła o pomoc

Fatma z beduińskiej wioski w Strefie Gazy jest matką kilkorga dzieci, w tym dziewczynki, która cierpi na porażenie mózgowe. Środki finansowe, które otrzymuje z programu Rodzina Rodzinie, przeznacza na leczenie swojej córki. Rodzina mieszka w domu z blachy w bardzo trudnych warunkach. Gdy pada deszcz, wszystko jest zalewane wodą. Gdy świeci słońce, w ich domu jest tak gorąco, że nie da się w nim wytrzymać. „Żyję dla swoich dzieci i dla nich chciałabym, aby Bóg był po naszej stronie i żeby ktoś nam pomógł” – woła zrozpaczona kobieta.   

Rodzina Fatmy jest jedną ze 100 rodzin w Strefie Gazy czekających na Twoje wsparcie w programie.  

Jak możesz pomóc?

Darczyńca indywidualny

Wpłać jednorazową darowiznę lub pomagaj co miesiąc tak długo, jak będziesz mógł. W tym celu kliknij czerwony przycisk Wspomóż indywidualnie” i przejdź do formularza płatności. 

Organizacja kościelna

Kliknij zielony przycisk Wspomóż jako organizacja kościelna” znajdujący się poniżej i zarejestruj organizację, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami wspólnoty możesz wspierać rodziny ze Strefy Gazy.