Syria - 11 lat wojny

Sytuacja humanitarna w Syrii

Sytuacja humanitarna w Syrii nie była tak zła w najbardziej dramatycznych okresach wojny. Walki nie są już tak intensywne, jednak Syryjczykom w zniszczonym przez wojnę kraju żyje się wciąż trudno. Tlący się konflikt sprawia, że bez pomocy z zewnątrz Syryjczycy są skazani na głód, nędzę i cierpienie. 

Wsparcie w codziennych potrzebach

Twoje wsparcie finansowe potrzebująca rodzina otrzyma w gotówce w lokalnej walucie podczas comiesięcznych dystrybucji lub otrzyma konkretne narzędzie do wykonywania pracy zarobkowej np. samochód dla taksówkarza, maszyna do szycia dla krawcowej. Z uwagi na różnorodność potrzeb każda z rodzin samodzielnie dysponuje otrzymanym wsparciem gotówkowym. Twoje darowizny przekładają się na konkretne obszary pomocy.

"Podczas wojny mieszkało u nas 6 przesiedlonych rodzin"

historia rodziny Dadorian

Poznaj rodzinę Armena Dadoriana – jedną z kilku tysięcy rodzin w Aleppo korzystających z pomocy udzielanej w ramach programu Rodzina Rodzinie.  

Niestety dramat syryjskich rodzin trwa nadal. Wysokie bezrobocie, brak perspektyw na zakończenie konfliktu, destabilizacja kraju, inflacja, zniszczone placówki medyczne, brak personelu pedagogicznego, lekarzy i pielęgniarek to codzienność kilku milionów Syryjczyków.   

Jak powiedział Armen – „Podnosi mnie na duchu fakt, że ktoś o nas pamięta, że kogoś obchodzi nasza sytuacja. To wiele dla mnie znaczy”. 

Jak możesz pomóc?

Darczyńca indywidualny

Wpłać jednorazową darowiznę lub pomagaj co miesiąc tak długo, jak będziesz mógł. W tym celu wybierz przycisk „Wspomóż indywidualnie” i przejdź do formularza płatności.

Organizacja kościelna

Kliknij zielony przycisk „Wspomóż jako organizacja kościelna” znajdujący się poniżej i zarejestruj organizację, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami wspólnoty możesz wspierać rodziny z Syrii.